Programowanie w App Inventor/Scratch dla dzieci

Kategoria
PlanowaneWarsztaty

Data Rozpoczęcia

26 Wrz 2017

Data Zakończenia

20 Gru 2017

Koszt

650 pln (brutto)

Organizator

DigiKids
Email
kontakt@digikids.pl

Programowanie w App Inventor/Scratch dla dzieci

Formuła: Cykl 12 zajęć trwających przez 12 kolejnych tygodni, czas trwania poj. zajęć 1 h 

👉 Warunkiem realizacji cyklu zajęć jest zebranie min. liczby 8 uczestników w grupie

Liczba uczestników:  12 osób w grupie

➡️  Zajęcia we wtorki:  

📌 godz. 17.00 (1 grupa) Programowanie w App Inventor dla dzieci 10-12 lat 👉👉 Zapisy  👉👉

📌 godz. 18.00 (2 grupa) Programowanie w App Inventor dla dzieci 12-15 lat 👉👉 Zapisy 👉👉

terminy zajęć:  

wrzesień: 26,       

październik: 3, 10, 17,  24,  31,

listopad: 7, 14,  21,  28,

grudzień: 5, 12

 

➡️ Zajęcia w środy: 

📌 godz. 17.00 (1 grupa)  Programowanie Scratch z K.Kolumbem dla dzieci 10-12 lat   👉👉  Zapisy 👉👉

📌 godz. 18.00 (2 grupa ) Programowanie w App Inventor dla dzieci 12-15 lat                 👉👉  Zapisy 👉👉

terminy zajęć:  

wrzesień: 27, 

październik: 4, 11, 18,  25, 

listopad: 8, 15,  22,  29,

grudzień: 6, 13, 20

 

 

Miejsce

ul. Chmielna 26 lok 9

Koszt uczestnictwa

650 pln za cały cykl zajęć

Zniżki

Oferujemy następujące zniżki za zajęcia:

📌  dla dotychczasowych uczestników DigiKids Academy

📌  dla rodzeństwa

📌  Member get member

Rabaty specjalne/Zniżki nie łączą się.

kontakt: kontakt@digikids.pl

 

👉👉Informacje o zajęciach👉👉

MIT App Inventor to intuicyjne środowisko programistyczne umożliwiające każdemu zbudowanie użytecznych aplikacji na smartfony i tablety. Użycie „puzzli” w procesie kodowania umożliwia tworzenie programów w sposób szybki i prosty, dostępny nawet osobom nie znającym żadnego języka programowania.

Aktualnie technologie mobilne z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność, zachęcając nas do korzystania z gotowych aplikacji. App Inventor za sprawą swej prostoty przybliża ten świat do nas, dając możliwość tworzenia programów użytecznych w codziennym życiu, udowadniając, że programowanie nie jest tylko dla wybranych. Dodatkowo dzięki gotowym modułom, przygotowanym przez programistów MIT, bardziej zaawansowani uczniowie znajdą też coś dla siebie, tworząc aplikacje wykorzystujące np. akcelerometr, syntetyzator mowy czy GPS.

Innymi słowy jest to narzędzie, które może zaciekawić zarówno programistycznego laika, jak i programującego już młodego geniusza. Na koniec zostaje przyjemność korzystania z napisanej przez siebie aplikacji na swoim telefonie 😊

Zajęcia programowania w App Inventor będą bazowały na oficjalnym programie MIT, który można znaleźć na stronie http://www.appinventor.org. Dzięki temu materiały będą doskonale wyselekcjonowane i dopasowane do nauczania młodych programistów według najwyższych standardów.

Na zajęciach uczniowie nauczą się tworzyć:

📌 aplikację do robienia zdjęć i kreślenie po nich pisakiem z wykorzystaniem ekranu dotykowego

📌 prostą grę zręcznościową

📌 aplikację do wysyłania smsów (szczególnie przydatne w okresie świątecznym)

📌 aplikację do szukania zaparkowanego samochodu z wykorzystaniem GPS.

 

Zajęcia będą prowadzone bez pośpiechu, aby uczniowie w swoim tempie mogli wdrożyć się w świat programowania mobilnego. Natomiast żądni dodatkowej wiedzy młodzi programiści będą mieli zapewnione dodatkowe materiały oraz wsparcie trenera w przypadku bardziej zaawansowanych zagadnień.

Warunkiem koniecznym jest PODSTAWOWA znajomość języka angielskiego, gdyż środowisko programistyczne jest tylko w tym języku. Nie należy się jednak obawiać problemów językowych. W przypadku braku rozumienia pojedynczych słów, trener z chęcią pomoże uczniom. Będzie to zatem okazja do wzbogacenia zasobu słów o terminy wykorzystywane w informatyce.

Programowanie Scratch z Krzysztofem Kolumbem.

Program zajęć z programowania oparty jest o wybrane wydarzenia z historii Stanów Zjednoczonych. Podczas lekcji dzieci wraz z Krzysztofem Kolumbem wybiorą się na wyprawę w poszukiwaniu nowego, nieodkrytego dla europejczyków lądu, założą wraz z nim pierwszą osadę hiszpańską w Ameryce, będą podróżować konno przez prerie Dzikiego Zachodu oraz postawią stopę na Księżycu a także wezmą udział w wielu innych przygodach.

Tematyka zajęć: Wyprawa Krzysztofa Kolumba, Zakładanie pierwszej osady, Gorączka złota, Jazzowe lata 20’te, Superbohaterowie w Hollywood, Football amerykański, TV Quiz Show, Wyprawa na Księżyc

Oprócz umiejętności programowania przekażemy uczestnikom zajęć podstawową wiedzę z zakresu historii USA jako państwa – ojczyzny wszystkich popularnych języków programowania. Wykorzystanie tematów związanych ze Stanami Zjednoczonymi pozwoli wzbogacić zajęcia o terminologie wywodzące się z języka angielskiego, którymi programiści ze wszystkich krajów posługują się na co dzień. Dzięki tym staraniom, rozbudzimy w dzieciach szczere zainteresowanie programowaniem a także kulturą Ameryki.

Trener: Dariusz Zgorzelski

 kontakt: kontakt@digikids.plKOSZYK Produkt usunięty Undo
  • No products in the cart.